Burzy/Akcie : AkvaTera Trenčín sa uskutoční 25.9.2016 , AkvaTera Bratislava sa uskutoční 2. 10. 2016 , AkvaTera Trnava sa uskutoční 9.10.2016 , AkvaTera Kosice sa uskutoční 16.10.2016 , CARIDINA SHOW Slovakia sa uskutoční v Nitre v dňoch 26.-27. 11. 2016 v AGROKOMPLEX NITRA,

Rozmnožovanie

Rozmnožovie u zakladnych druhov je strašne jednoduché (rozmnožuju sa sami) . Najlepšie podmienky su mať v akva veľa rastlín javsky mach , machová guľka..... Ak chcete dopriať viac tak : jelše šisky, listy dubu . Krásne hustnaté a zdravé podmienky  ide to hravo a samo .

Ak chcete krevetky vo veľkom počte za rýchly čas 

Splte im svoje nároky.


Ak sa chcete pokúsiť o odchov sladkovodných kreviet, je najlepšie začať s druhom Neocaridina denticulata - ten je najmenej náročný na kvalitu vody (u ostatných môže byť problém už v chove, o odchove ani nehovoriac) a rozmnožuje sa veľmi ľahko. Podmienkou je, že máte aspoň jeden pár. Tieto krevetky nie sú hermafroditi, ako sa vám možno budú snažiť nahovoriť predavači. Rozlíšiť pohlavia ale nemusí byť vždy jednoduché - podrobnejšie sa o tom rozepisuju na stránkach venovaných konkrétnym typom.

Neocaridina denticulata a jej farebná varieta "Cherry" sú ideálne pre prvé pokusy o odchov. Po spárení nosia samička oplodnené vajíčka zavesená medzi plávacími panožkami pod zadočkom. Vajíčka nemožno prehliadnuť, navyše sa samička v tejto dobe pohybuje dosť neohrabane a každú chvíľu s vajíčkami zatrasie, aby k nim pustila okysličenú vodu. Po uplynutí času potrebného na prekonaní larválnych štádií (dochádza k tomu vo vnútri vajíčka), čo je väčšinou 3-5 týždňov, sa liahnu malé krevetky. Sú to dokonalé zmenšeniny svojich rodičov, meria 2-3 mm a môžu ich byť až štyri desiatky. Malé krevetky sa pohybujú úplne rovnako ako dospelé a hľadajú riasy a akúkoľvek inú drobnú potravu. Ich ďalší rast je rýchly a väčšinou bezproblémový. Tento pokročilý spôsob rozmnožovania je veľmi jednoduchý a môže prebiehať priamo v nádrži, kde chováme dospelých krevetky. Pozor na ryby, ktoré by si na mláďatách pochutnali - ale aj v nádrži s rybami je odchov možný, malé krevetky sa väčšinou drží niekoľko týždňov v úkrytoch. Sama som si často myslela, že som o odchov prišla, pretože som žiadnu malú krevetu nemohla nájsť, ale po 3 týždňoch sa objavila záplava asi 6-7 mm odrostenců.

Rozmnožovanie sa zdanlivo priamym vývojom, bez larválneho štádia, je typické pre všetky drobné riasožravé krevetky: Neocaridina denticulata (i var. "Cherry" alias "Red Fire"), Caridina sp. "Red Crystal", "Bumble Bee", "Tiger", "Zebra" atď. Cenou za tento v podstate samovoľný odchov je nízky počet mláďat. Tieto druhy a farebné variety sa často vzájomne krížia, čo nie je väčšinou žiadúce - dochádza potom k strate zaujímavého sfarbenie alebo vajíčka nie sú oplodnené. Ku kríženiu dochádza vždy v rámci jednej príbuzenské skupiny - tj. Neocaridina denticulata sa krížia spolu s N. d. "Cherry", farebné krevetky vyšľachtené z Caridina serata, ako sú "Red Crystal", "Tiger", "Bumble Bee" a ďalšie pruhované sa krížia medzi sebou, ale nie s príslušníkmi iných skupín atď.

Primitívne typ rozmnožovanie, kedy sa z vajíčok (ktoré rovnako ako v predchádzajúcom prípade nosí samička pod svojím telom cca 4-6 týždňov) liahnu larvy, je v podmienkach akvária veľmi ťažko zvládnuteľný. Larvy sú mikroskopické a vznášajú sa voľne vo vode. Svojim rodičom so stavbou tela vôbec nepodobajú, je potreba je kŕmiť veľmi jemnou potravou v dostatočnom množstve a udržiavať žiarové čistú vodu. Čo je asi najväčší prekáža v úspešnom odchovu je fakt, že pre vývoj lariev je nutná morská, resp. solená voda. Nájsť tú správou salinitu, kvalitné potravu a dokázať sa o larvy vzorne starať niekoľko týždňov, kým prejdú niekoľkými rôznymi štádiami a premení sa konečne na krevetky, je neľahká úloha. Preto je odchov niektorých druhov kreviet tak obtiažny a vypiplať čo len jediné mláďa z mnohých stoviek vajíčok, ktoré obsahuje každá znášky, je nesplniteľný sen mnohých akvaristov. Medzi krevety s týmto spôsobom rozmnožovania patrí hlavne Caridina japonica a filtrujúci Atyopsis moluccensis a Atya gabonensis. U dvoch posledne menovaných druhov sa odchov v zajatí pravdepodobne ešte nepodaril.


zdroj : maniakva.sweb.cz / Preklad : google.com (neopravovaný preklad) / Úprava vzhľadu : Krevetkaristika 

© 2016 -2017 Krevetkaristika E-mail : krevetkaristika@centrum.sk *obrazky sú ilustračné Kopirovanie bez súhlasu je zakázane
Vytvorené službou Webnode Cookies
Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky